Éremeső a birkózó- és sumo versenyeken

Tizennyolc arany-, tizenhárom ezüst- és négy bronzérem a hétvége mérlege

Az elmúlt hétvégén sportolóink három versenyen is megmérettették magukat.

Szombaton felnőtt birkózóink a Honvéd Kupán vettek részt a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián, ahol egy garnitúra érmet sikerült összegyűjteniük. Szabadfogás 97 kg-ban Végh Richárd szerzett aranyérmet, 86 kg-ban Mezei Patrik második lett, és ezzel nagy lépést tett az U23 Európa-bajnokság való indulás felé. Gyenes Bence kötöttfogás 97 kg-ban a harmadik helyen végzett.

Másnap ugyanitt szabadfogású gálát rendeztek az U13, U11, U10 és gyermek korosztályok számára, ahol birkózópalántáink összesen egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet szereztek.

Mindeközben sumosaink Szigetszentmiklóson a Kardos István Általános Iskolában küzdöttek az érmekért, trófeákért. Az érdiek az országos bajnokságokon nyolc arany-, öt ezüst- és egy bronzérmet gyűjtöttek, míg a válogató- és felkészülési versenyeken további nyolc első- és öt második hely született a mieink részéről.