Egészségnapok 2022. 11. 16-17.

A Márton-napi események után újabb sikeres program kezdődött iskolánkban. Idén is megrendeztük, ugyanúgy, ahogy a tavalyi évben – és 24 éve minden novemberben –, az Egészségnapokat. Újra kiléptünk kicsit az osztálykeretből, mint a járvány előtti időkben. Ez volt a második Egészségnapok projekt az új épületben.

A témakörök azonosak voltak az eddigi témakörökkel:
- 1.évf.: tisztálkodás
- 2.évf.: öltözködés
- 3.évf.: helyes táplálkozás
- 4.évf.: mozgás, sport
- 5.évf.: balesetmegelőzés, elsősegély
- 6.évf.: napirend, rendszeresség az életünkben
- 7.évf.: egészséges táplálkozás
- 8.évf.: életmód,életvitel (veszélyes anyagok, életvezetési problémák, jövőkép).

A két napból az elsőn a felsősök projektje zajlott. Minden osztály ötödiktől nyolcadikig a saját témakörének megfelelően produktumot készített, amelyet a hatodik órában mutattak be az aulában. Minden osztály a kijelölt helyére – standjára – telepíthette ki mondanivalóját, bemutatni valóját. Volt történet, élőkép, jelenet, ábra magyarázattal, ételbemutató, kóstolóval egybekötve. A bemutatókat érdeklődéssel, kíváncsisággal fogadták a gyerekek.

Minden „stand” környékén volt egy – egy csomagolópapír, amelyen az adott munkát megnéző gyerekek, felnőttek méltathatták, véleményezhették az osztályok megoldásait. Kulturált formában, a pozitívumokat kiemelve ismerték el egymás munkáit.

Fontos, hogy mindenki készült, hogy elkészültek a produktumok. De ennél sokkal fontosabb, az, ami közben történt. Amíg készítették a gyerekek, és a pedagógusok. Az együtt töltött idő, az együtt gondolkodás, a beszélgetés, a közös cél, az együttműködés.

November 17. Az alsósok napja

Az alsó tagozatnak az első két órát megtartották. A 3., 4. órában pedig pedagógus kíséretében a gyerekek 11 állomást kerestek fel. Menetlevelet is alkottak, osztályonként. Ezekből később kiállítás is készült. Az akadályverseny állomásain felsős gyerekek adták a kicsiknek a témakörüknek megfelelő feladatokat, melyek között volt puzzle, gyakorlati feladat (öltöztetés), elméleti (találóskérdés), és tréfás (mutogatás). A fenntarthatóság témáját is érintette egy feladat, hulladékok különválogatása, felhasználhatósága is szóba került. Csatakiáltást alkottak, amellyel köszöntötték az állomáson feladatot adó felsős gyerekeket.

Az útvonal kijelölését, a résztvevő nevelők közreműködését az alsós munkaközösségvezető, Dombi Gyöngyi szervezte meg, A DÖK jóvoltából egészséges „nasi” is akadt jutalom gyanánt, minden osztálynak ivólé, és müzli szelet.

Volt, amikor egy egész héten keresztül az egészségről szóltak a tanórák, egyhetes projektet szerveztünk, vettünk benne részt. De minden változik, bár rövidebb talán most a program, de tartalmát és eredményét tekintve sikeres volt. Elértük a célt: együttműködés több szinten is: osztályközösségekben, tagozaton belül és tagozatok között is.  Gyerekek között, és felnőttek között, valamint gyermek – felnőtt relációban is.
Köszönet a résztvevőknek, felnőtteknek, gyerekeknek egyaránt.

Képek az iskola Facebook oldalán

Érd, 2022. 11. 21.